Атанас Семерджиев

 
 

    Ген.  Атанас Георгиев Семерджиев  е роден на 21.05.1924 г.

    Има висше военно образование. Член на ЦК на БКП. Награден с 2 ордена “Г. Димитров”. Член на РМС, партизанин в отряд “Антон Иванов” 1941 г., командир на Чепинския отряд. Участва и в Отечествената война. Първи заместник-министър на народната отбрана и началник на ГЩ на БНА /1962-89/.

    Чин генерал-полковник. Кандидат на военните науки.

    Депутат в 5-о, 6-о и 7-мо НС.

    Министър на вътрешните работи в правителството на Георги Атанасов от 1989 до 1990 г. 

    Министър на вътрешните работи в правителството  на Андрей Луканов (първи кабинет) от 8.02.1990 г.  до 2.08.1990 г. Поканен за гост в заседание на Кръглата маса като вътрешен миистър.

    Вицепрезидент на Република България (1 август. 1990 -19 януари. 1992).

Начало на Справочник Омда

 

 

 

 

 


Защо "приказка"? | Земята на българите | Народът на България | История | Етнография и фолклор | Българска кухня | Хайд парк

 

Карта на сайта

Христоматия "Омда" 

Библиотека "Омда"

Големите промени

Студентски форум

Гише "Справки"


Copyright 1998-2011 ®  OMDA Ltd. Всички права запазени